Jaki podnośnik samochodowy wybrać?

Jaki podnośnik samochodowy wybrać?

Chcąc samodzielnie pracować przy samochodzie musimy posiadać jakiś podnośnik. Najlepiej w tym celu sprawdzić co jest dostępne w sprzedaży, ponieważ dołączona do każdego pojazdu winda zazwyczaj nie spełni do końca zadania. Możemy zakupić podnośnik trapezowy, hydrauliczny, a nawet stacjonarny. Dobrym pomysłem może być też zakup najazdów, które znacznie ułatwią nam pracę, gdy nie będziemy musieli zdejmować kół w trakcie jej wykonywania. Sprawdzamy jaką opcję najlepiej wybrać w konkretnych przypadkach.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na mechanikach i samodzielnie naprawiać auto, dobrym pomysłem na start będzie zakup zestawu podnośnika hydraulicznego oraz podpórek. Te ostatnie zwane są często kobyłkami, od ich charakterystycznego kształtu. Dzięki takiemu wyposażeniu nie tylko łatwo i bezpiecznie wymienimy koło, ale będziemy mogli także wymienić klocki hamulcowe i tarcze, bądź przeprowadzać różne prace w zawieszeniu auta. Podnośnik samochodowy typu hydraulicznego występuje w różnych wersjach. Różnią się one siłą podnoszenia, ale również wysokością. Jeżeli jesteśmy zapalonym majsterkowiczem, powinniśmy wybrać największą możliwą wersję. Dzięki temu będziemy w stanie podnieść auto naprawdę wysoko i wykonywać prace także pod spodem. Nie zapomnijmy o używaniu kobyłek i nie wchodzeniu pod auto, które jest uniesione jedynie za pomocą podnośnika. Nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że nie stanie się nic złego. Zawsze podeprzyjmy mocno pojazd i opuśćmy go nieco, tak by oparł się mocno na podpórkach.

Jeśli natomiast prace przy aucie wykonujemy sporadycznie, to wystarczy nam podnośnik trapezowy. Są one na tyle mocne, że potrafiłyby podnieść w całości niewielkie auto. Niestety pewną wadą może być trudność podnoszenia, czyli duża ilość siły jaką trzeba będzie użyć. Podnośnik samochodowy tego typu jest jednak tani w zakupie, możemy go również używać razem z kobyłkami, które zawsze warto posiadać. Za jego pomocą spokojnie wymienimy koło, bądź dokonamy prostych prac przy zawieszeniu pojazdu. Nie da się ukryć, że jest to dobre wyjście dla początkujących, gdy będziemy bardziej zaawansowani taki rodzaj sprzętu może nas zbytnio ograniczać. Podnośnik samochodowy to jednak nie wszystko, możemy też potrzebować czegoś innego, jak na przykład najazdy. W ten sposób nie musimy rozkładać kobyłek, unosić pojazdu, wystarczy po prostu wjechać na najazdy, co jest bajecznie proste. Ich niewielki koszt oraz łatwość przechowywania (istnieją wersje składane) powoduje, że na pewno przydadzą się w każdym garażu.

Back To Top