NAJLEPSZY PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

NAJLEPSZY PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

Jak dokonać wybrać najlepszy program BIM?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele programów, które spełniają wszystkie, powyższe kryteria. Przy wyborze tego jednego, który ułatwi codzienne wykonywanie zadań warto również zwrócić uwagę na to, możemy liczyć na wsparcie techniczne i merytoryczne ze strony producenta. Jednym z programów dostępnych na rynku, który cieszy się popularnością wśród coraz większej grupy użytkowników jest ARCHLine.XP, który nie tylko odpowiada na potrzeby każdego, kto chce wykorzystywać technologię BIM w codziennej pracy, ale także posiada bogate zaplecze techniczne i merytoryczne.

Dobry program to przede wszystkim taki, który przy umożliwianiu korzystania z zaawansowanych opcji i profesjonalnych rozwiązań pozostaje w pełni intuicyjny i prosty w obsłudze. Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania warto więc zwrócić uwagę na:

  • bogatą bibliotekę i możliwość tworzenia projektów najwyższej jakości,
  • możliwość wyeliminowania ryzyka powstawania błędów i nieścisłości,
  • atrakcyjną cenę oprogramowania,
  • dostęp do sprawnego monitorowania kosztów,
  • możliwość bezproblemowej i sprawnej komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu.

Przy poszukiwaniu najlepszego dla nas oprogramowania warto mieć Nie wyklucza to jednak tego, że na uwadze, ze nie zastąpi on naszej wiedzy i umiejętności. Pozwoli nam to na ukształtowanie realnych i konstruktywnych oczekiwań odnośnie produktu. Dobry program sprawi, że praca stanie się dużo bardziej przyjemna, intuicyjna i wreszcie bardziej zautomatyzowana, a w efekcie po prostu dużo lepsza.

Przy przyjęciu założenia, że znamy system funkcjonowania modelowania informacji o budynku czyli BIM wydawać by się mogło, że wymagania, jakie powinien spełniać dobry program nasuną się nam na myśli automatycznie. Oczywiście stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdziwe – znając główne aspekty funkcjonowania, na których opiera się BIM, nie powinniśmy mieć problemu z wyszczególnieniem cech, na które zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego programu. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej poświęcić nieco więcej czasu na poznanie opcji, jakie dostępne są w tym zakresie na rynku.

Back To Top