Woliera dla papug w domu

Woliera dla papug w domu

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup papug, musimy liczyć się z musem zapewnienia im odpowiednich warunków. Papugi są to ptaki wymagające dużej ilości przestrzeni – zarówno przez swoje rozmiary jak i swobodę latania. W tym wypadku z pomocą może przyjść nam woliera dla papug.

Woliera to nic innego jak ograniczenie przestrzeni, często w formie podobnej do klatki – przydaje się zwłaszcza w sytuacjach, gdy posiadacze papug nie mają możliwości przeznaczyć dla nich całego pomieszczenia. Wewnątrz woliery ze względu na swoje duże gabaryty ptaki mogą czuć się bezpiecznie. Woliera dla papug w domu umożliwia im także pewną przestrzeń do swobodnego latania – tak istotnego dla zachowania dobrego poziomu aktywności ptaków, o którą tak trudno w przypadku ciasnych klatek.

Posiadacze papug mogą zdecydować się na zakup bądź samodzielne wykonanie woliery z pomocą drewna, płyt lub innych materiałów – jest to jednak opcja dla bardziej zaawansowanych hodowców, dlatego znaczna większość osób decyduje się na jej zakup. Woliera dla papug w domu najczęściej występuje na rynku w wersji aluminiowej. Poza domem możemy ustawić ją w dowolnym miejscu – w ogrodzie, balkonie lub patio na dany okres czasu. Kwestia dodatków również jest kwestią indywidualną. Możemy dobierać zabawki, drążki oraz wszelkie elementy pozwalające papugom poczuć się jak w naturalnym środowisku(liście, kamienie, gałązki itp.). Im większą przestrzeń jesteśmy w stanie wydysponować na potrzeby woliery, tym lepiej dla papug. Komfort zwierzęcia często jest najważniejszą rzeczą dla hodowców, a same papugi dzięki zapewnieniu im dobrych warunków z pewnością się odwdzięczą.

Back To Top