Okna aluminiowe – zalety ważne dla współczesnej architektury

Okna aluminiowe – zalety ważne dla współczesnej architektury

Profile aluminiowe są wytrzymałe, trwałe, lekkie i prezentują się elegancko. Obecnie coraz częściej to z nich robi się ramy okienne. Aluminiowe okno spełnia standardy w zakresie izolacyjności i znakomicie odnajduje się w nowoczesnym budownictwie. Niektóre z jego zalet są bardzo cenione przez współczesnych architektów.

Modne duże okna w budynkach

Stolarka aluminiowa jest oporna na odkształcenia. Ramy okien są mocne. Dlatego okna aluminiowe to wybór pozwalający na duże rozmiary przeszklonych powierzchni. Duże okna są dziś modne. Dają poczucie luksusu. Zwiększają przestronność i jasność wnętrza, ponieważ sprawiają, że wpada do niego więcej światła słonecznego. Moda na duże przeszklenia przyczyniła się do zwiększenia zainteresowania profilami aluminiowymi. 

Aluminiowe ramy okienne – możliwe różne kształty

We współczesnej architekturze ceni się oryginalność. Docenia się więc i okno aluminiowe. Rama z takiego tworzywa może mieć dowolny kształt. Może być kwadratowa czy trójkątna, ale też okrągła lub półokrągła. Dzięki temu, że metal jest plastyczny, można też mieć okna prostokątne, ale z górną częścią w kształcie łuku.

Co jeszcze sprawia, że okna aluminiowe pojawiają się coraz częściej w nowoczesnym budownictwie? To także te cechy, które kiedyś uważane były za niekorzystne. Okna z metalowymi ramami mają surowy, chłodny wygląd. Taka estetyka komponuje się ze współczesnymi trendami. Stolarka aluminiowa to wybór nie tylko do budynków przemysłowych czy biur. Wybierana jest i do domów prywatnych.

Back To Top