PROGRAM DO VR

PROGRAM DO VR

Wybór odpowiedniego oprogramowania do tworzenia wizualizacji 3D, które następnie mogą być wykorzystywane jako prezentowanie projektu za pomocą wirtualnej rzeczywistości stanowi całkiem spore wyzwanie. Jednym z coraz częściej polecanych narzędzi jest program Eyecad VR. Jest to rozwiązanie dedykowane architektom i projektantom, którzy w codziennej pracy chcą wykorzystywać potencjał płynący z dynamicznego rozwoju nowych technologii, jaki miał miejsce na przestrzeni ostatniej dekady.

Producenci oprogramowania zadbali o to, stanowiło ono w pełni kompleksowe narzędzie. Wszystkie materiały posiadają cechy fizyczne, co pozwala tworzyć w pełni realistyczne projekty. Możliwość dokonywania wszystkich zmian w czasie rzeczywistym to potencjał, który przenosi realizacje na zupełnie nowy i nieznany do tej pory poziom. Kwestie, które do tej pory wymagały szczegółowego omawiania, a nierzadko wielokrotnych spotkań i dyskusji, teraz mogą zostać wprowadzane za pomocą kilku kliknięć.

Przy wyborze właściwego oprogramowania do tworzenia wizualizacji należy zwrócić uwagę na moc i szybkość przetwarzania plików, którą gwarantuje sprawny silnik renderujący. Wysoka jakość tego elementu oprogramowania bardzo znacząco wpływa na styl i sposób prowadzenia projektów. Następnym ważnym elementem jest to, czy program obsługuje wszystkie popularne rozszerzenia i tym samym stanie się rozwiązaniem uniwersalnym, które posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Ta kwestia jest bardzo ważna szczególnie teraz, kiedy świat podlega tak dużym przemianom i niektóre rozwiązania technologiczne ulegają bardzo szybkiej dezaktualizacji.

Decydując się na zakup i dokonując wyboru- więcej uwagi należy poświęcić także silnikom renderującym. Jednym z często polecanych rozwiązań jest silnik renderujący Archicad. Z pewnością jest to niezawodne i wielokrotnie testowane rozwiązanie, jednak obecnie można sobie pozwolić na testowanie także nowych rozwiązań. W miarę upływu czasu branża i rynek architektoniczny ulegały wielu przemianom, a obecnie użytkownicy mogą się cieszyć tańszymi rozwiązaniami jak chociażby Eyecad VR.

Back To Top