W jaki sposób działają pompy ciepła?

W jaki sposób działają pompy ciepła?

Pompy ciepła pomorskie są urządzeniami, które cały czas zyskują na popularności. Wśród największych zalet tychże urządzeń wymienia się bardzo niskie koszty eksploatacji, jak i także wysoką kulturę pracy. Spore znacznie ma także sama praca urządzeń, która jest przyjazna dla środowiska. Obecnie na rynku znajdziemy przeróżne pompy ciepła pomorskie. Zasady pracy wszelkich pomp opierają się na pewnym wspólnym schemacie. Sprawdźmy to.

Urządzenia wykorzystują energię, która uzyskana jest z dolnego źródła, a później ją oddają do górnego źródła. Źródłem energii dolnym możemy być powietrze, woda czy też glikol. W bardzo dużym uproszczeniu możemy stwierdzić, że pompy ciepła pobierają energię z dolnego źródła i następnie ją wykorzystują do ogrzania wody. Aby móc osiągnąć cel rolę kluczową spełnia tutaj roboczy cennik, który się znajduje w bardzo szczelnym układzie urządzenia.

Pierwszy etap pracy pompy ciepła to pobranie oraz do tego przekazanie ciepła ze źródła dolnego. Parownik odgrywa tutaj szczególną rolę. Następnie czynnik ten trafia do specjalnej sprężarki. To tam właśnie jest podnoszone jego ciśnienie, jak i także temperatura. Skraplacz przyjmuje czynnik pod gazową postacią. W tymże momencie cieplna energia oddawana jest do źródła górnego. Następstwem pracy skraplacza to skroplenie czynnika. Bezpośrednio po przejściu przez rozprężny zawód, czynnik powraca do parownika. Cały proces powtarzany jest w ciągły sposób pobierając przy tym naprawdę niewielką ilość elektrycznej energii. Jak widać na powyższym działanie pompy ciepła nie jest wcale takie skomplikowane.

Back To Top